banner

Oddělení

Výrobci

banner

BCAA Max 100 cps.


  • Objednat zboží

  • Výrobce: ATP Nutrition
  • Tato forma aminokyselin BCAA vytváří podmínky pro anabolický proces, který vede k růstu aktivní svalové hmoty a výkonnosti, rychlejší regeneraci a k zamezení stagnace ve všech silových sportech. BCAA Max je kvalitní komplex nejdůležitějších aminokyse
  • Dostupnost: skladem
  • Aktuální cena s DPH:  198,- Kč
  •  ks 
   Poslat dotaz

Informace výrobce:

BCAA (L -leucin, L-valin, L-isoleucin) jsou esenciální (tělo si je nedokáže samo vyrobit) aminokyseliny s rozšířeným řetězcem, ketreé jsou po dodání přednostně zpracovány svalovými buňkami za uvolnění energie. Tak je chráněna vlastní svalová hmota před devastací. L-valin je energetický zdroj pro mozek. BCAA stimulují uvolňování svaly budujícího hormony inzulínu. Antikatabolická neesenciální aminokyselina L-glutamin pomáhá při zátěžových situacích zkrátit potřebnou dobu regenerace organismu a zvýšit imunitu.

Kde BCAA najdeme?

BCAA (z anglického Branched Chain Amino Acids) jsou aminokyseliny s rozvětveným řetězcem (L-leucin, L-isoleucin, L-valin). Tyto tři aminokyseliny patří společně s několika dalšími mezi esenciální (nepostradatelné) aminokyseliny, které musí být organismu dodávány, protože si je nedokáže sám vytvářet z jiných aminokyselin. Svalová tkáň lidského organismu je tvořena až z 35 % těmito aminokyselinami.

Jak BCAA MAX působí ?

Aminokyseliny s rozvětveným řetězcem mají speciální úlohu v metabolismu dusíku. Při dodržování diety jsou energetickým zdrojem pro mozek. Konzumací výživových doplňků s BCAA jsou tyto aminokyseliny přednostně odsouvány z jater do svalů, v nichž jsou pro svaly speciálně ušetřeny. Fyzická aktivita podněcuje schopnost svalů zpracovávat BCAA jako palivo. Přednostně jsou pro svalovou práci zužitkovány, jsou - li vyčerpány aktuální rezervy cukru ve formě svalového glykogenu.

L-leucin má největší význam pro tvorbu nových bílkovin a zároveň brání rozpadu původních bílkovin. Organismus využívá leucin dvakrát více než ostatní dvě aminokyseliny. Výrazně napomáhá odbourávání tuků, které na sebe váže za tvorby lipoproteinů. L-isoleucin je esenciální aminokyselina pro produkci hemoglobinu. Společně s L-valinem slouží jako prekurzor při akutní potřebě glutaminu a alaninu. Tyto dvě aminokyseliny jsou během svalové námahy nejvíce spotřebovány, neboť jsou efektivním palivem pro svaly. Tímto způsobem je sval chráněn před vlastní devastací. L-valin je energetický zdroj pro mozek.

Svalová tkáň je tvořena glutaminem až z 60 %. Glutamin je jedním z vychytávačů amoniaku a je nepostradatelný pro mozkový metabolismus. Zvyšuje též hladinu krevní glukózy. Při zpracování aminokyselin dochází k hromadění amoniaku a ten způsobuje svalovou únavu, zpomalení restituční fáze a zpomalení procesu proteosyntézy. L-glutamin tak napomáhá svými účinky zkrátit potřebnou dobu regenerace, zvýšit imunitu a zvýšit sekreci růstového hormonu, který zvyšuje transport aminokyselin do svalových buněk a v játrech obsah glykogenu.

Nejsou-li BCAA aminokyseliny doplňovány, dochází k nežádoucím katabolickým procesům ve svalech, energie musí být pro svalovou práci získána rozpadem vlastní vytvořené svalové hmoty.

Doporučené dávkování:

  • užívejte 3 kapsle BCAA MAX před a 3 kapsle BCAA MAX po výkonu

Tabulka nutričních hodnot:

 100 g
energetická hodnota 1720 kJ/412 kcal

Profil aminokyselin:

 6 cps
L–valin 400 mg
L-isoleucin 700 mg
L-leucin 450 mg
L-glutamin 600 mg


Informace:

  • potravina určená pro zvláštní výživu, vhodná pro sportovce

Složení:

  • L-isoleucin, L-leucin, L-valin, stearan hořečnatý, L-glutamin, želatinová kapsle (kapsle modrobílá - E132, E171; kapsle oranžovobílá E172, E171)

Novinky na email

Zaregistrujte se k odebírání novinek

3 důvody proč nakoupit u nás

- věrnostní program výrazné slevy
- na trhu od roku 1990
- kamenná prodejna v Opavě
© NEXT Fitness s.r.o.
sportovní výživa, fitness, solárium
Created by I N T
Zajímavé odkazy
logo
© NEXT Fitness s.r.o., sportovní výživa, fitness, solárium