Světové hry hasičů a policistů - World Police and Fire Games 2015

Zúčastnil jsem se po dlouhém zvažování těchto her, kde jsem doprovázel dva závodníky

Pavla Šniagera a Jakuba Cahu. Oba dva si přivezli do států poměrně slušné formy a

očekávali jsme, jaká bude konkurence.

Upřímně mne překvapilo, že konkurence byla poměrně vysoká, obvzláště team z Malajsie

byl vynikající a ve svém středu měl dokonce mistra světa ve federaci IFBB do 70 kg. Také

Maďaři přijeli v silném týmu, kde můj dlouholetý kamarád se stal dokonce absolutním

vítězem celých her v kulturistice.

Jakub soutěžil v kategorii do 40 let nad 100kg, kde uplatnil svoji vynikající genetiku,

a kdyby přišel ještě v tvrdší formě, tak mohl pomýšlet na příčku nejvyšší. Podařilo se

mu obsadit 3.místo a přivezl domů nádhernou medaili.

Pavel startoval na svých prvníh závodech v kategorii nad 40 let do 100 kg, vybojoval

4.místo a předvedl skutečně dobrou formu. Pokud se mu podaří zapracovat na

některých partiích, tak může z těchto her vozit pravidelně medaile.

Nebyli jsme tam sami, ještě závodil z Čechů  už ostřílený brňák Radek Málek,

který dokázal vybojovat 2.místo ve výborné formě.

Za Slovensko startoval skvělý Miloš Dolanský, který také ve své kategorii skončil druhý.

Jedná se o zkušeného závodníka, kterého si pamatuji při jeho startech na Grand Prix PEPA.

Do našeho týmu, jak už bývá zvykem v USA, se přidal starý známý Lech Switalski,

bez kterého bychom se daleko složitějším způsobem na závodech orientovali.

A jen pro Vaši informaci...soutěž probíhala jinak než jsme zvyklí. Zde například závodníci

ve finále prováděli pouze sestavy, žádné porovnávání už neprobíhalo. Pak už přišlo

rovnou vyhlašování a to pouze medailistů. Co bylo pro mne zajímavé a nejen pro mne