Vánoční FITNESS CUP 2013

Vánoční Fitness CUP 2013.

Třeboňský Kulturní dům Roháč dne 08.12. 2013 hostil 1. ročník silově-vytrvalostní soutěže v bechpressu Vánoční Fitness Cup.

Pořadatelem soutěže byl SK Powerbulls Třeboň v čele s jeho majitelem Pavlem Šniagerem. Soutěž byla v benchpressu mezi fitness centry České republiky. Na tento první ročník přijelo 29 zástupců fitnesů.

Každý fitness mohl postavit jednoho muže a jednu ženu. Ti, kteří byli jen po jednou se zúčastnily divácké soutěže. Muži museli zvedat činku s 60 % vlastní váhy na počet opakování a ženy se 40 % vlastní váhy.

Ženy

Jestli si někdo myslel, že ženy budou tím slabším článkem týmu, ten se silně pletl, neboť jsme viděli perfektní výkony a určitě stojí za zmínku dva. A to výkon Václavy Zoderové za BBC Praha, která dokázala udělat s činkou o váze 21,6 kg neuvěřitelných 149 opakování. Když už to vypadalo, že není k překonání, pod činku si lehla Anna Kožíšková z Harfy, která pokořila počet opakování své soupeřky o dalších neuvěřitelných 49 opakování. Celkový počet s 25 kg na čince tedy byl 198. Ženy i muži na prvních 3 místech si odnesli od 1000 Kč, 2000 Kč a 3000 Kč, a také hodnotné ceny v podobě sportovní výživy od firmy PT servis, interiérovou barvu od firmy Basf a poukázku na zkušební ponor od firmy KWS Kuboušek vodní sporty.

Divácká soutěž

Velmi povedená byla i divácká soutěž v té samé disciplíně. I zde bylo o co soutěžit.

1. místo – vrtačka Bosch od firmy Stavebniny Třeboň Pavel Šniager , inter. barva BASF, doplňky výživy od firmy PT Servis
2. místo - doplňky výživy od firmy PT Servis + poukázka v hodnotě 300 Kč a poukázka na zkušební ponor od KWS Kuboušek vodní sporty
3. doplňky výživy od firmy PT Servis +místo poukázka na zkušební ponor od KWS Kuboušek vodní sporty

Celou akci provázel a moderoval bavič Zdeněk Izer, který svým typickým humorem bavil všechny soutěžící a návštěvníky v sále. Jeho partnerkou pro dnešní den byla zpěvačka Šárka Vaňková. Lidé tak mohli vidět známou dvojici v akci při nejrůznějších scénkách, zpěvu apod. Aby toho nebylo málo, na pódiu předvedl své exhibiční vystoupení profesionální kulturista Lukáš Osladil. Ten se v tuto chvíli připravuje na dlouhou sérii závodů s cílem dostat se na Mr. Olympia. Bude k tomu mít ty nejlepší podmínky, které tu nikdo nemá a neměl. Přejeme mu hodně štěstí.

Muži

Po pauze přišla řada také na mužskou kategorii. Z 29 mužů obsadil první příčku Martin Bihary. Ten provedl 78 opakování s naloženou činkou o váze 49 kg. O chlup horší byl druhý Jakub Ulrych se 71 opakováními s 50 kg na čince. A do trojice medailistů se probojoval Michal Kufner s výkonem 65 opakováními se 47kg činkou. Nejvíce naloženou činku této soutěže jsme zaznamenali u Josefa Fousy, který dokázal s 90 kg udělat 34 opakování. Tento borec při prezentaci navážil neskutečných 150 kg.

Fitness centra

A jelikož to byla soutěž týmů, v závěru nesmělo chybět vyhlášení konečné pořadí fitness center. Po součtu opakování, který činil úctyhodných 253, si ceny v hodnotě 30 000 Kč od PT servis, předplatné časopisu Svět kulturistiky na rok 2014, 50% slevu na nákup všech dostupných publikací z vydavatelství Ivan Rudzinskyj a interiérovou barvu od f. Basf, odvezlo fitnesss centrum Harfa. Na druhém místě se umístilo BBC Vinohradská Praha. Dvojice závodníků dokázala udělat celkem 178 opakování. BBC Praha získala od PT servis ceny v hodnotě 20 000 Kč a interiérovou barvu BASF. Jako poslední medailové umístění, tedy třetí, obsadilo Sportovní centrum Esprit Sokolov. Nejen, že si odváží 133 opakování v rukách, ale také hodnotné ceny za 10 000 Kč, opět od PT servisu a interiérovou barvu BASF.

Závěrem

Pořadatel soutěže Pavel Šniager mohl být, se svým pomocným týmem, spokojený, protože soutěž byla velmi podařená, s pěkným počtem přihlášených posiloven, diváckou kulisou a hlavně také moderátorskou dvojicí

Pavel Šniager děkuje všem zúčastněným fitness centrům, divákům, sponzorům, partnerům, svým kolegům a kamarádům za účast, přeje všem příjemné a pohodové Vánoce.

Závěrem vzkazuje: „Příští ročník bude ještě nabitější, nejspíše s jiným místem konání a dostane trochu jiný rozměr. Určitě se máte na co těšit.“