Účast Opavských závodníků na GP Ostrava a GP Jalex Krnov

GP Ostrava a GP Jalex Krnov

Tak se nazývají každoroční podzimní talentové soutěže pro neregistrované závodníky a závodnice v kategoriích dorostenci (do 18 let), junioři (do 23 let), muži do 30 let, kulturistika muži nad 30 let, Physique muži, bodyfitness ženy a bikini fitness ženy.

V sobotu 23. listopadu v Ostravě, pod vedením ředitele soutěže Tomášem Dluhošem, byl k vidění velký počet přihlášených závodníků ve všech kategoriích, zejména v nové kategorii Physique, ve které závodníci pózují v trenýrkových plavkách a posuzuje se hlavně celková symetrie a vyrýsovanost. Zde na GP Ostrava reprezentovali náš klub SK Pepa Opava dva závodníci z Opavy. Jan Čegan v kategorii dorostenci a Ondřej Satke v kategorii junioři. Pro oba to byly první zkušenosti se závodním, podiem a pózováním před porotou a diváky. Jan Čegan se umístil na 4. místě a Ondřej Satke na 5. místě. Reakce obou závodníků na jejich první závody a umístění v nich byly velice pozitivní. Celým soutěžním dnem nás provázel konferenciér, ale hlavně profesionální kulturista Jan Kubík.
                                                     Ondřej Satke GP Ostrava 5. místo Jan Čegan GP Ostrava 4. místo

Už na druhý den, tedy v neděli 24. listopadu v Krnově se kluci zúčastnili další talentové soutěže. Zde již přijeli s trochou zkušeností z předešlých závodů a s tím že ví, co mají očekávat. Závody se konaly ve vyhlášeném klubu Kofola Music, kde ředitel soutěže  Jaroslav Mlček, zajistil již šestým rokem krásné prostředí a tím i skvělou soutěžní atmosféru, kterou přihlášení nováčci ocenili nejvíce. Musím podotknout, že mezi závodníky, kteří zde dorazili, byli opravdoví talenti, kteří v tomto sportu určitě najdou budoucnost. Mezi nimi tedy startovali opět Jan Čegan a Ondřej Satke, kteří se umístili na stejných místech jako v Ostravě, tedy Jan na 4. místě a Ondřej na 5 místě. Naší kluci byli opět velice spokojeni s umístěním a s celkovým průběhem závodů. Po vyhlášení výsledků a předání cen mi Honza Čegan sdělil: „Ta dieta byla hrozná, ale už teď se těším na jarní mistrovské soutěže“. Ondřej ještě ani neopustil podium a už plánoval jak bude tvrdě cvičit nohy, aby také na jarních mistrovstvích byl ještě lepší než tady v Krnově. V průběhu celé nedělní  soutěži panovala příjemná přátelská atmosféra na které, se podílel opět Jan Kubík, který nás provázel celou soutěží. Zařadil i pár vtipných zážitků ze svých závodů po světě a nutno podotknout, že dokázal rozesmát celý Kofola Music klub.

Jan Čegan GP Jalex Krnov 4. místo Ondřej Satke GP Jalex Krnov 5. místo

Talentové soutěže nám skončily, alespoň tedy pro naše závodníky SK Pepa Opava, a teď už nezbývá nic jiného, než se pořádně připravit na Mistrovství Moravy a Slezska, které nás čeká na jaře.
                                  Jan Čegan a zasloužená pozávodní čokoláda :) Rozhodčí pro GP Jalex Krnov