Seminář s Francisem Benfattem ve Fitness PEPAPo úspěšném zakončení 35. ročníku GP Pepa se v neděli 6. října konal seminář s jednou z ikon kulturistiky a to s Francisem Benfattem, který ve svých 55 letech disponuje úžasnou formou. Tu nám předvedl na samotném GP při své velmi specifické exhibici.Sešli jsme se tedy v neděli v prostorách Pepa fitness, kde nám Francis vyprávěl o svém životě, o tom jak od 15 let aktivně cvičí až doposud a kam po téměř 40 letech v tomto sportu dospěl.

Přiletěl k nám z Jižní Afriky, ale jeho místo narození je Casablanca v Maroku. Jako profesionální kulturista od roku 1988 závodil na nejprestižnějších soutěžích jako je Mr. Olympia, kde jeho nejlepší umístění bylo skvělé 6. místo.

Poté co nám odvyprávěl jeho velmi zajímavý životopis, zaměřili jsme se přímo na cvičení a cviky samotné. Rozdával rady mladším nadšencům a ochotně odpovídal na různé otázky, například jak dlouho má trvat trénink, jak dlouhé pauzy mají být mezi sériemi a nebo jak správně dodržovat stravu a pitný režim. Myslím, že každý dostal vyčerpávající odpověď na svou otázku a ještě mnohem víc. Francis totiž stále dodržuje přísnou stravu a režim, tudíž zná novinky a nové trendy co se stravy a tréninku týče, a dokázal každému odpovědět přímo na míru.

Následovalo společné focení. Poté už jsme se všichni přesunuli do prostor posilovny, kde měl každý možnost ukázat cvik, u kterého by chtěl poradit od samotného Francise, zda-li ho provádí správně. A to bylo velice zajímavé a poučné pro všechny. Při této příležitosti nám Francis také ukazoval jakým ojedinělým způsobem cvičí on sám. A to s velkou koncentrací a velmi pomalým tempem tak, aby maximálně zatížil jen požadovaný sval. Nevnímá okolí, neslyší hlasy, v hlavně má pouze sval, který právě zatěžuje. Zeptal jsem se pár zúčastněných, kteří měli možnost vyzkoušet jeho styl cvičení, jak se cítí. Všichni mi odpověděli, že takto určitou partii ještě nikdy neprocvičili a na druhý den to bude určitě hodně bolet.

Celý seminář byl velice příjemný, poučný a vyčerpávající, trval téměř čtyři hodiny.

Na závěr jsme se na památku ještě jednou nafotili s Francisem Benfattem, rozloučili a poděkovali za motivaci a užitečné rady, které mnohé z nás posunuli zase o kus dál.

 Začátek seminářeFrancis při ukazování správné techniky vysvětlování správné techniky při přednožováníJakub Vrábel a rozpažování s jednoručkami maximální soustředění Francise

 

 

 


zpět

Novinky na email

Zaregistrujte se k odebírání novinek

3 důvody proč nakoupit u nás

- věrnostní program výrazné slevy
- na trhu od roku 1990
- kamenná prodejna v Opavě
© NEXT Fitness s.r.o.
sportovní výživa, fitness, solárium
Created by I N T
Zajímavé odkazy
logo
© NEXT Fitness s.r.o., sportovní výživa, fitness, solárium