banner

Oddělení

Výrobci

banner

Mistrovství Evropy žen a fitness mužů 2012 - Záhřeb, Chorvatsko - reportáž

Soutěž pořádal prezident chorvatského svazu kulturistiky a fitness profesor Damir Siser za vydatné podpory své manželky Nadi Siser. Jelikož nás pojí přátelský vztah již desítky let, přijal jsem pozvání a žádost o pomoc při organizaci. Velice rád jsem v mnoha směrech pomohl, i když jsem měl dost povinností v rámci oficiálních organizací IFBB, kdy zajišťuji hlavně profesionální chod celého průběhu soutěže.
Odcestoval jsem autem se Standou juniorem. Cesta autem se ukázala jako správná volba a ve čtvrtek v podvečer jsme dorazili do Zagrebu, hlavního města Chorvatska, do místa konání ME. Již po příjezdu nás přivítali manželé Siserovi a následně další přátelé, jak z řad závodníků, tak i rozhodčích a funkcionářů IFBB. Samozřejmě v čele s prezidentem IFBB Rafaelem Santojou.

V pátek v dopoledních hodinách jsme vyrazili do centra města, avšak procházka byla záhy ukončena telefonátem a prosbou od Damira Sisera, který mě žádal o pomoc při vyřizování akreditací a příjezdu výprav. Toto se nakonec protáhlo do pozdních večerních hodin. Následovalo krátké posezení s Českou výpravou při večeři.

Sobotní semifinálové klání probíhalo příjemným způsobem a já se staral o pružný chod celé akce v zákulisí s pomocí Standy juniora. Svou činností jsem také přispíval na pódiu a při rozhodování. V sobotu se teploty vyšplhaly ke krásným 32°C, což jsme samozřejmně uvítali. Ovšem né už tolik závodníci, kteří měli v šatnách trošku tepleji, než je zdrávo. Večer se počasí radikálně změnilo a tak místo večerní procházky městem, zvítězilo uvolněné posezení s manžely Siserovými. Na žádné dlouhé ponocování však nebyly myšlenky, ráno nás čekal brzký budíček.

V neděli v dopoledních hodinách bylo připraveno krásné překvapení v podobě projížďky a procházky centrem města, v doprovodu průvodce. Bylo to příjemné, i když se teplota snížila na 15°C. Byla uvolněná a kamarádská atmosféra. Ve tři hodiny začaly finálové boje, které stejně jako v sobotu při semifinále, proběhly hladkým způsobem. Samozřejmě nesmím opomenout dvě medailová umístění našich reprezentantek ( viz. článek: Mistovství Evropy žen a fitness mužů 2012, Zagreb - Chorvatsko (výsledky)

Po zkončení soutěže jsme se společně se Standou juniorem šli rozloučit na banket, který byl samozřejmě příjemným zakončením celého šampionátu.

Ve dvanáct v noci jsme usedli do vozu a za pět hodin, dorazili nazpět domů.  

 


zpět

Novinky na email

Zaregistrujte se k odebírání novinek

3 důvody proč nakoupit u nás

- věrnostní program výrazné slevy
- na trhu od roku 1990
- kamenná prodejna v Opavě
© NEXT Fitness s.r.o.
sportovní výživa, fitness, solárium
Created by I N T
Zajímavé odkazy
logo
© NEXT Fitness s.r.o., sportovní výživa, fitness, solárium