Jak používat barvu Jan Tan a Pro Tan?

AUTOR: Marek Baják

Maastricht, IFBB ME 2010 v kulturistice mužů. Finále. V zákulisí sa připravuje na vystoupení první kategorie klasických kulturistů. Natřít barvou, rozcvičit, doladit barevné detaily a mohou jít na podium. Najednou mezi soutěžícími zavládne nervozita. Důvod? Barva – oficiální barvou, která se může používat na soutěžích je Jan Tana. Kdo nepoužil barvu této značky, má smůlu. Rychle utřít gelovou vrstvu i v našich končinách používané barvy Dream Tan a na poslední chvilku téměř na kost vysekané těla „natřít“ Jan Tanou. Ale jak, když Jan Tan je úplně jinou barvou jako Dream? Není čas na experimenty, finalisti na poslední chvilku na papírovou pokožku nanesou vrstvu barvy nejlépe jak dpvedou a utíkají na podium. Mnozí z nich jsou však příliš světlí a světlá pokožka často skresluje celkový dojem ...

Novy Sad, IFBB ME 2010 v kulturistice a fitness žen a fitness mužů. Z autobusu organizátorů vystupují delegáti, soutěžící a jejich doprovod. Jsou mezi nimi taky Slovenky. Jejich tváře jsou tmavé, mají však zvláštní odstín. Do zelena. Co se stalo? Použili barvu Jan Tana a po nějakém čase bronzová barva „chytila“ zelenkavý nádech. Vspomenul jsem si, že s podobným problémem se střetl i Števo Havlík na IFBB MS 2009 a až později jsem se dozvěděl, že to údajně souvisí s pH pokožky. Všemu se však dá předejít, když se barva Jan Tana aplikuje správně, korektně. Otázkou ale je, jaká je ta vspomínaná správná aplikace?


Ultra 1 Collection – balíček pro dokonalou přípravu pokožky

Jan Tana je barvou oslavovanou ale také zatracovanou. Ti, kteří jí používají správně, nedají dopustit na její schopnost „zabarvit“ pokožku takřka ideálním odstínem bez toho, aby zakryla svalovou hĺoubku, kresbu a drobné detaily, které odlišují průměrné kulturisty od šampiónů. A když by jste si prohlídli stránky výrobce zjistili by jste, že Jan Tana je oblíbenou barvou většiny špičkových profesionálních kulturistů, kulturistek, ale i fitnessek. Důvod je jednoduchý – Jan Tana nabízí kompletní balíček, díky kterému si každý v závislosti na typu pokožky najde optimální odstín, optimální řešení tak, aby zvýraznil svoji formu. Z čeho se tento balíček skládá?

Jan Tana Ultra 1 Color ... je soutěžní barvou pro kulturistiku a fitness, která dodá vaší pokožce dokonalý vzhled. Světlá pokožka získá kaštanovou barvu, tmavé pokožce dodá sytě mahagonový odstín.

Jan Tana Moisturizing Lotion ... hydratační přípravek, který upravuje pokožku tak, aby zlepšila absorbci soutěžní barvy Ultra 1 Color.

Jan Tana Hi-Definition Glaze ... gelový zvýrazňovač svalové definice, který není mastný a stabilizuje soutěžní barvu.

Jan Tana Skin Prep ... peeelingový přípravek na očištění a před přípravu pokožky na nanesení soutěžní barvy Ultra 1 Color.

Jan Tana Tanning Puffs ... tampony na bezproblémové a rovnoměrné  nabarvení pokožky soutěžní barvou.

Jak postupovat při aplikaci barvy Jan Tana Ultra 1 Color?
Začněme odzadu, kroky, které určitě nepoužívejte. Proč? Dúvodem nemusí být jen vspomínané zabarvení pokožky do zelena, ale také komplikace při snaze dosáhnout rovnoměrné zabarvení bez šmouch a fleků, které na podiu dokážou dokonale pokazit dojem bez ohledu na to, jak dobrá je vaše forma. Takže čeho se máte vyvarovat?

- před anebo současně s aplikací přípravků Jan Tana neaplikujte jiné prostředky na opalování, případně před soutěžní barvy jiných značek

- po aplikaci produktů Jan Tana neaplikujte na pokožku oleje – ty mohou znehodnotit dokonalý vzhled pokožky a spůsobyt její nerovnoměrné zabarvení

- před aplikací barvy Jan Tana Ultra 1 Color pokožku dokonale očistěte od deodorantů, na její zjemnění a snížení pH použijte peelingový doplněk (ten je součastí balíčku); po aplikaci barvy se vyvarujte použití deodorantů, které zvýší pH pokožky a následně nastane její sbarvení do zelena.    

1. krok ... počas několika dní před soutěží používejte Jan Tana Skin Prep na očištění a zjemnění vaší pokožky celého těla, nezapomínejte ani na záda, zvláštní pozornost věnujte kolenům a laktům.  Spravidla postačuje aplikace 3-4 krát, určitě těsně před prvním nanesením barvy Jan Tana Ultra 1 Color - bez použití deodorantů a pleťových přípravků, které by mohly negativně ovlyvnit pH vaší pokožky.

2. krok ... po každém použití Jan Tana Skin Prep (anebo po koupeli v před soutěžním období) aplikujte hydratační přípravek Jan Tana Moisturizing Lotion, který vylepší vzhled pokožky a zlepší absorpci barvy. Zvláštní pozornost věnujte laktům, kolenům, záhybům v podkolení, horní části rukou a chodidlům.

3. krok ... den před soutěží, po předcházejícím dokonalém ošetření pokožky přípravkem Jan Tana Skin Prep,  přistupte k nanesení prvního nátěru barvy Jan Tana Ultra 1 Color. Puff aplikátorem naneste na pokožku první nános barvy a jemně jí vtírejte do pokožky ve směru svalových vláken a kontůr. Obdobně postupujte při nanášení barvy na ruce, kolena, lokty, chodidla, barvu vtírejte jemně až dosáhnete téměř suchý povrch pokožky. Počkejte 1-2 hodiny a postup zopakujte. Třetí nátěr aplikujte ráno před soutěží. Barvu Jan Tana Ultra 1 Color neaplikujte dřív, než 24 hodin před soutěží.

4. krok ... když soutěžíte v kulturistice, určitě využijte přípravek Jan Tana Hi-Definition Glaze, který slouží na finální doladění a stálost barvy. Absolvujte obvyklé rozcvičení v zákulisí a krátce před nástupem na podium naneste na dlaně 3-4 kapky gelu, rozetřete ho v dlaních a jemně ho naneste na kontůry těla a svalových partií. Postup opakujte tak, aby jste pokryli každou  svalovou skupinu - vždy používejte jen několik kapek gelu, stačí jenom jedna aplikace na svalovou skupinu, příliš velké množstvígelu je kontraproduktivní. Gel na podiu dokonale stuhne, dodá barvě vodě odolnost a maximalizuje tvrdost vaší svalové hmoty.
Když soutěžíte ve fitness anebo v bodyfitness, využijte Jan Tana Hi-Definition Glaze ve sprejové formě, opět použijte jenom malé množství přípravku a jemně ho rozetřete po těle.

Poznámka: den před soutěží určitě postupujte podle kroků 1-3, krok 4. použijte až těsně před soutěží. V případě, že se obáváte zeleného odstínu pokožky, aplikujte 3-4 nátěry ráno v den soutěže a těsně před soutěží.

Kdo a co je Jan Tana?
Příběh Jan Tany se podobá klasickým Americkým příběhům o úspěchu – narodila se v městečku Draper v horách jihozápadní Virginie jako nejmladší z jedenácti dětí. Pracovat začala už jako 14 letá, důvodem byla její snaha získat finance nutné na lepší, značkové oblečení. Díky studiu a cílevědomé práci se postupem času propracovala do top managmentu řetězce salonu krásy, díky čemu často podnikala cesty po celých Státech. Na jedné z cest narazila na solární studio – jako rozená Irka měla velice světlou pleť, slunce jí způsobovalo problémy, i přesto toužila i ona po do hněda opálené pokožce. Přesto, že v tom čase byl „opalovací průmysl“ doslova v plenkách, několik návštev solárního studia stačilo na to, aby se i Jan Tana mohla pochválit bronzovým odstínem pokožky. Vlastní skušenost jí inspirovala a v roce 1982 otvírá svoje první solární studio ve Virginii, v následujících pěti letech dokázala vybudovat celou síť solárií se značkou Jan Tana.
Se světem kulturistiky se setkala v roce 1987 a hned si uvědomila, že kulturisti jsou ideální cílová skupina pro její bussines. O rok později zorganizovala první ze soutěží spojených s jejím jménem (ještě jako NPC Virginia), v roce 1989 už organizuje vlastní show pod názvem NPC Jan Tana Eastern US Open a od počátku 90. let je to už celostátní soutěž, známá jako Jan Tana Classic. 
S aktivitami souvisejícími s kulturistikou a fitness dochází k dalšímu rozvoji „solárního“ bussinesu, vyvíjí kolekci opalovacích prostředků (tzv. airbrush opalování) a doplňků na před soutěžní úpravu pokožky nejen pro kulturisty a fitnessky (včetně produktů pro dokonalý make-up), ale pro všechny, kteří požadují opálený vzhled.        


zpět

Novinky na email

Zaregistrujte se k odebírání novinek

3 důvody proč nakoupit u nás

- věrnostní program výrazné slevy
- na trhu od roku 1990
- kamenná prodejna v Opavě
© NEXT Fitness s.r.o.
sportovní výživa, fitness, solárium
Created by I N T
Zajímavé odkazy
logo
© NEXT Fitness s.r.o., sportovní výživa, fitness, solárium