banner

Oddělení

Výrobci

banner

GP PEPA OPAVA 2014 UŽ PŘÍSTÍ TÝDEN!

 

 

Opavu čeká prestižní sportovní víkend

V rámci Grand Prix PEPA bude i oslava půlstoletí české kulturistiky

OPAVA – Opava bude o víkendu patřit špičkové kulturistice a fitness. Uskuteční se již 36. ročník prestižní soutěže Grand Prix PEPA. Ten bude letos ozvláštněn i oslavou 50. výročí české kulturistiky. Organizátoři připravili i pestrý doprovodný program, ve kterém si závodníci změří síly v běžeckém závodu Opavou na 10 km nebo se ti nejsilnější borci utkají v páce. Představí se např. závodník Dan Minster, který byl po dopravní nehodě uvězněn na invalidní vozík. Přesto začal cvičit a dnes může vystupovat na podobných soutěžích. A jak je u Pepy dobrým zvykem, chybět nebude ani tradiční překvapení večera v podobě vystoupení špičkového závodníka.

Grand Prix PEPA patří mezi nejvýznamnější sportovně-společenské akce nejen v České republice. „Troufám si říct, že poslední roky patříme mezi nejdůležitější akce svého druhu v Evropě. PEPA má oproti jiným závodům jedinečnou atmosféru umocněnou prostředím Slezského divadla. Navíc se zde potkávají špičkoví závodníci nejen z Evropy, ale i třeba afrických či asijských zemí,“ řekl pořadatel soutěže Stanislav Pešát. 

Tradiční závody v kulturistice a fitness letos ozvláštní i přítomnost řady bývalých mistrů Evropy či světa. „Česká kulturistika slaví padesát let. Rozhodli jsme se proto, že v rámci Pepy oceníme několik významných osobností historie. Pozvali jsme vítěze evropských a světových soutěží, kterým na pódiu předáme výroční pohár,“ vysvětlil Pešát, který řadu let vedl Český svaz kulturistiky a jako rozhodčí a delegát navštívil i nejprestižnější světové závody.

Grand Prix PEPA ještě před revolucí patřil mezi soutěže, kterých se v tehdejším Československu konalo hned několik. Jenže postupem doby rostla úroveň, do Opavy začali jezdit špičkoví světoví závodníci a dnes tato soutěž patří k nejprestižnějším v Evropě. „Jsem moc rád za skvělé reakce lidí, se kterými se setkávám rok co rok. Ti říkají, že závod podobný tomu opavskému jinde nezažili. Na pódiu se za ty roky předvedla celá řada špičkových závodníků nejen evropských, ale i světových. A jsem moc rád, že se řada z nich naučila do Opavy jezdit a podzim bez Pepy si už nedokáží představit,“ uvedl Pešát. 

Jeho slova potvrzuje i startovní listina letošního závodu. „Přihlášky ještě nejsou uzavřeny, ale očekáváme okolo 150 závodníků. Silné zastoupení budou mít Pobaltské země či Polsko, které dnes patří k evropské špičce. Závodníci přijedou z celé řady zemí Evropy, z Belgie, Rakouska, Bulharska, Chorvatska, Portugalska, Ukrajiny, hlásí se nám i několik Afričanů. Chybět nebude ani to nejlepší, co dnes máme v České republice. Podobné složení jako v Opavě můžete vidět už jen na mistrovství Evropy,“ vyjmenoval Pešát s tím, že kromě závodníků dorazí do Opavy i nejméně stovka trenérů, rozhodčích, manažerů či činovníků. Opavská akce je známá i svým doprovodným či společenským programem. „Závodníci absolvují oběd s primátorem. Stala se z toho velmi hezká tradice,“ řekl organizátor. Zlatým hřebem je pak společenský večer, na kterém se osobnosti mohou setkávat.

Bohatý bude i doprovodný program. Část se odehraje v obchodním centru Breda&Weinstein. Ať už to budou od 13 hodin závody v armwrestlingu, představení těch nejsilnějších borců

strongmanů, nebo běh na 10 km, který bude v 11 hodin startovat právě před tímto centrem. Vítězové těchto závodů se pak utkají ve velkém finále, které bude součástí slavnostního večera ve Slezském divadle. „Grand Prix PEPA není jen o fitness či kulturistice, ale i o sportu a zdravém životním stylu. Chceme proto do něj vtáhnout co nejvíce lidí a aby tento víkend patřil ve městě sportu,“ dodal Stanislav Pešát.

Grand Prix PEPA 2014 se uskuteční v sobotu 25. října. Podrobný program si můžete přečíst na webových stránkách pořadatele www.pepasport.cz nebo na Facebooku. Záznam ze Slezského divadla bude vysílat ČT4 Sport, která plánuje hned několik repríz. O finálový večer je velký zájem, většina vstupenek je už prodána.

 

Sportovní víkend v rámci Grand Prix PEPA 2014

Běh na 10000 metrů  11:00  Breda&Weinstein 

Strongmani  13:00  Breda&Weinstein

Semifinále kulturistiky a fitness  13:00  Slezské divadlo

Finále kulturistiky a fitness  17:00  Slezské divadlo

Podrobný program naleznete na www.pepasport.cz. Přiložené fotografie můžete volně použít.

 

 

Záznam GPP 2014 bude vysílat v několika reprízách i sportovní kanál České televize
Andrzej Kolodzijeczyk
Margita Zámolová


zpět

Novinky na email

Zaregistrujte se k odebírání novinek

3 důvody proč nakoupit u nás

- věrnostní program výrazné slevy
- na trhu od roku 1990
- kamenná prodejna v Opavě
© NEXT Fitness s.r.o.
sportovní výživa, fitness, solárium
Created by I N T
Zajímavé odkazy
logo
© NEXT Fitness s.r.o., sportovní výživa, fitness, solárium