Oddělení

Výrobci

Czechia-Pro 2019

Letošní 3. ročník se nesl ve znamení obrovské kvality ve všech kategorií. K vidění byla absolutní evropská a tím i světová špička a nejvíce to platilo v kategorii ELITE-PRO. Organizačně běžela soutěž ve svižném tempu vídeňského valčíku. Každý kdo si našel cestu v sobotu 8.6. do Ostravar Arény, mohl sledovat neustále dramatické sportovní výkony bez přestávky. Nemálo českých reprezentantů získlao originální medaile a také vázy vyrobené ve sklárně Egermann v Novém Boru. V juniorské kategorii nejvíce zaujala Adéla Kostíková, která dokázala zvítězit v kateg. Bikiny Fitness do 20 let a také do 23 let. Velký souboj jsme viděli v kateg. Kulturistika juniorů, kde zvítězil Ondřej Mlejnecký těsně před Tomášem Oplušilem. Určitě největšího úspěchu zaznamenala v kateg. Body Fitness Adéla Eplsteinová, která zvítězila a získala profi kartu, kterou hned využila a ve večerní částikateg. profesionálů vybojovala 5. místo. Také druhá česká závodnice Eliška Eherenbergerová získala profi kartu. Zajímavý souboj v Kateg. Masters předvedl David Bednář, který dokázal těsně porazit perfektně připraveného Stanislava Slimáka ze Slovenska. Kateg. Physique muži určitě nejvíce zaujal z českých závodníků Jakub Urban vítězstvím do 179cm, absolutní pořadí pro zisk profi karty mu unikl o pouhý 1 bod. Potěšilo vítězství Martiny Kurkové v kateg. Fitness Bikiny masters a také Martina Ježe v kateg. Muscular physique. Poměrně suveréně si vedly české reprezentantky kateg. Wellness Fitness Aikatarina Polymerová jako vítězka, druhá v pořadí Krystina Polomisová a těsně uniklo 3. místo Sabině Kaděrkové o 1 bod, která je dcerou dlouholetého předsedy tenisového svazu. Příjemné překvapení vítězství Davida Ježe v kateg. Klasická kulturistika (limitovaná výška/váha). Velmi zajímavé a hodnotné výkony byly viděny v kateg. Kultiristika, kdy nejtěžší kateg. nad 90kg zazářil Michal Sitter, tento váhově nejlehčí závodník vybojoval ohromě cenné 2. místo a pořádně prohnal třetího z loňského MS a vítěze loňské GP Pepa Bartosze Kowalského z Polska. V kategoriích Bikiny Fitness jsme shledli vynikající souboje, kde hned ve 2 kateg. z celkových 5-ti dokázaly vyhrát české reprezentantky a to do 162 cm Kamila Brzobohatá, do 169 cm Radka Kameničková, do 172 cm si sportovní smůlu vybrala Jana Jeřábková, která prohrála pouze o 1 bod s Victoii Perez z Německa. Absolutní pořadí v boji o profi karty zvítězila Radka Kameníčková se stejným počtem bodů jako Victoria Perez, co je určitě zajímavé, že obě závodnice využily možnosti nastoupit v profi divizi Bikiny - pro, kde Radka v těžké konkurenci bikin, kde každá je buď mistryni Evropy, mistryni světa nebo vítězka Diamond capu se umístila na 10. místě. Ještě neskutečnějšího výsledku dosáhla Vctoria Perez 5. místo. Určitě za zmínku stojí závěrem říct a poděkovat, že nad touto unikátní soutěži převzal záštitu hejtman MS kraje prof. Ing Ivo Vondrák CSc.